Top
 

Filozofia

 1. a

  Wyróżniamy się:

  dużą indywidualizacją (1 trener na 8 zawodników) w porównaniu do treningu proponowanego w klubie lub akademii piłkarskiej. Celem jest rozwijanie i upowszechnianie szkolenia piłkarskiego dzieci i młodzieży. Główny nacisk w projekcie kładziemy na poprawę przygotowania atletycznego/motorycznego oraz naukę i doskonalenie techniki piłkarskiej, czyli dwa główne elementy rozwoju młodego piłkarza. Dzięki starannie dobranej załodze trenerów, każdy zawodnik będzie otoczony specjalistyczną opieką.

  Zajęcia odbywające się w formie półkolonii dają doskonałą możliwość aby podnieść poziom indywidualnych umiejętności sportowych. W treningu piłkarskim główny nacisk kładziemy na kontrolę piłki, w warunkach bez presji i z presją przeciwnika oraz decyzyjność i szybkie reagowanie. Zdecydowanie większa część treningu piłkarskiego będzie odbywać się w ciągłym kontakcie z piłką, po to aby zawodnicy do perfekcji opanowali podstawowe elementy kontroli piłki.

  Wyznajemy zasadę „rób rzeczy proste ale perfekcyjnie” więc również trening atletyczny motoryczny będzie ukierunkowany na naukę ruchu w podstawowych wzorcach siłowych tj. przysiad głęboki, wykrok, martwy ciąg na jednej nodze,  pompka, czy wykorzystanie wzorców przyciągania dla kończyn górnych. Podczas tak przygotowanych zajęć,  trenerzy mogą z uwagą wychwytywać najdrobniejsze szczegóły.

  Głównym tematem w kształtowaniu motoryki będzie nauka techniki biegu, zgodnie z metodologią EXOS Athletic Performance.

Call Now Button